نام کتاب: سلامت روان جنين

(چاپ انتشارات دارالفكر سوريه دمشق)

تالیف: عدنان السبيعي

ترجمه: فاطمه بیدی –  محمد حاتمی

چاپ: اول 1396

تعداد صفحه: 85

قیمت: 8000 تومان

معرفی کتاب: 

چکیده و اهم مطالب این کتاب زیبا که در نوع خود بی همتاست به شرح ذیل می باشد:

در فصل اول در رابطه با معني سلامت روان و اهمیت امنيت رواني انسان و نیز احساس رضايت و شيريني زندگي زناشویی صحبت به میان آمده است.

در فصل دوم در رابطه با نحوه آفرينش جنين و تغييرات تكاملي آن و عجایب داستان شگفت آور لقاح نطفه و تخمک مسائلی مطرح شده است.

در فصل سوم در ارتباط با علم روانشناسی ویژه جنین مباحثی مطرح شده سپس برخی برداشت های اشتباه پزشکان و روانشناسان در رابطه با وجود بسیار پررنگ بودن احساسات در جنین و داشتن واکنش های متنوع در برابر اتفاقات و ملایمات یا ناملایمات را مطرح و به آنها پاسخ می دهد.

در فصل چهارم که جزء اصلی ترین فصل های این کتاب است در رابطه با برقراری پيوند و ارتباط مادر و فرزند در دوره جنینی و ارائه چند برنامه آموزشی براي تمرين و برقراري ارتباط مادر و حتی سایر اعضای خانواده با جنين مطرح می شود. همچنین شرايط مادران باردار و امور مناسب و صحیحی که مادران باردار در طول دوران حمل باید انجام دهند را بیان می کند.

سپس به چند تجربه عجیب و جریان جالب از کودکانی اشاره می کند که در دوره جنینی خود سخنان یا اشعاری را از مادر یا نزدیکان خود شنیده و در حافظه خود حفظ کرده اند و پس از تولد آن کلمات یا اشعار را به زبان آورده اند که این خود به تنهایی تجربه ای بی بدیل بوده و پنجره ی تا بی نهایت بر روی مباحث روانشناسی و نیز پزشکی می گشاید و می تواند نقطه شروعی برای پژوهش های بیشتر خوانندگان و علاقمندان باشد.

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد