نام کتاب: عناصر مشاوره

تالیف: اسكات، تیمير- سوزان آر – ديويس

ترجمه: دکتر فرهاد اصغری- هادی حق یار

چاپ: هفتم 1400

تعداد صفحه: 184

قیمت: 60000 تومان

معرفی کتاب:

امروزه یادگیری فنون و روش‌های مشاوره با روشی مناسب از ضروریات تربیت مشاور و روان‌شناس در دانشگاه­ها محسوب می­شود

این کتاب با استفاده از دانش و تجربۀ مؤلفین و با استفاده از منابع روز در زمینۀ فنون و مبانی مشاوره نگاشته شده است. سادگی و قابل فهم بودن و مثال­های عینی،آن را به کتابی درسی دانشگاهی پرطرفدار و کاربردی تبدیل کرده است. آموزش مناسب فنون ارتباطی، گوش دادن، مقابله با سکوت، مداخله در بحران در این کتاب با مثال­های متنوعی به خوبی شرح داده شده­اند. این کتاب به عنوان مرجعی مفید و خلاصه در راستای ساختن چارچوبی ذهنی و ساده برای تفکر راجع به مشاوره طراحی شده است.

عناصر مشاوره با هدف ارائه اطلاعات ضروری براي مشاورین مبتدي و يادآوري نكات مهم جهت مشاورین با تجربه نگاشته شده است.

. اين عناصر راهي براي تفكر دربارۀ مشاوره و وضوح بخشيدن به ماهيت فرايند مشاوره هستند. در نتيجه، اين عناصر بايد براي فارغ التحصيلان در حرفه هاي كمك رسان (مانند روانپزشكي، روان شناسي، مددكاري اجتماعي ومشاوره) مفيد باشند. همچنين براي نيمه حرفه­ايها و مشاورين همكار برای يادگيري مهارت‌هاي اوليۀ مشاوره، ارتباط ومهارتهاي گوش دادن نيز مفيد است. دانشجويان دوره ليسانس كه در رشته هاي روانشناسي مقدماتي يا دوره هاي مشاوره در حال تحصيل هستند، نيز اين كتاب را در كمك به خود جهت درك جنبه هاي عملي روان‌شناسي مفيد خواهند يافت.

كتاب عناصر مشاوره به عنوان مرجعي مفيد و خلاصه و همچنين در راستای ساختن چارچوبي ذهني و ساده براي تفكر راجع به مشاوره طراحي شده است.

با توجه به اهميت مهارت‌هاي گوش دادن و ارتباطات، اين كتاب براي پرستاران، پزشكان، معلمان، افسران پليس و تجار نيز مفيد است.

سایر آثار مؤلف/ مترجم در انتشارات آوای نور:

خانواده درمانی (طرح های درمانی گام به گام) / ترجمه دکتر فرهاد اصغری

رفتاردرمانی شناختی زوج ها و خانواده ها/ ترجمه دکتر فرهاد اصغری

عناصر مشاوره / ترجمه دکتر فرهاد اصغری

مشاوره قبل از ازدواج (راهنما برای درمانگران) / ترجمه دکتر فرهاد اصغری

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد