نام کتاب: متقاعد کننده های خطرناک ( نگاهی به رهبرها،دوره های پیشرفت فردی و فرقه ها و نحوه­ی عملکرد آن­ها)  Dangerous Persuaders

نویسنده: لوئیز سمویز

مترجم: مصطفی صداقت رستمی

ناشر: انتشارات آوای نور

چاپ : اول 1399

تعداد صفحه: 144

 قیمت: 33000تومان

معرفی کتاب:

امروزه افراد و سازمان‌های سوء‌استفاده‌گر بیشتر از هر زمان دیگری با استفاده از تکنیک‌های روان‌شناختی در حال جذب مردم به سوی خود و بهره‌برداری از آن‌ها می باشند؛ چون در زمان حاضر مردم از مشکلات روحی و روانی و فیزیکی بیشتری رنج می‌برند و در نتیجه آسیب‌پذیرتر هستند. فرادی که از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برند، از افراد آسیب‌پذیر جامعه به شمار می آیند و افراد و سازمان‌های سوءاستفاده‌گر چنین چیزی را می‌دانند و سعی می‌کنند تا با تکنیک‌های روان‌شناختی خاصی، این افراد آسیب‌پذیر را در جهت اهداف خود متقاعد سازند.

یکی از دلایل مهم ترجمه این کتاب، این است که در کشور ما هیچ قانون محکم و سختی در زمینه­ی استفاده از تکنیک‌های روان‌شناختی توسط سازمان‌ها و افراد وجود ندارد. در کشور ما بنگاه‌هایی وجود دارند که در آن‌ها افراد غیرحرفه‌ای و بی‌مسئولیت، بدون هیچ نظارتی، در ذهن ناخودآگاه افراد جست‌وجو کرده و با به ‌دست آوردن اطلاعات لازم، آن‌ها را در جهت اهداف خود متقاعد می سازند و در نتیجه از آن‌ها سوء استفاده می‌کنند. برای مثال می‌توان به کلاس‌ها و همایش‌های روان‌شناختی‌ای اشاره کرد که در آن افراد غیر حرفه‌ای و غیر مسئول با تکنیک‌های روان‌شناختی‌ که می‌دانند، در ذهن ناخودآگاه افراد جست‌وجو و با به ‌دست آوردن اطلاعاتی از آن افراد، از ایشان بهره برداری می کنند.

بنابراین در این کتاب سعی شده تا آگاهی ایرانیان از این تکنیک‌ها بیشتر شده و در نتیجه احتمال مورد سوء‌ استفاده قرارگرفتنشان کاهش یابد.

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد