نام کتاب: معلم اخلاق­ مدار

مؤلف: الیزابت کمپبل

مترجمان: دكتر هما رحماني – دكتر اسداله خديوي

ويراستار علمي: محمدرضا خدادوست

ويراستار ادبی: رسول قرآني

واژه ­پردازی: حسن شجاعی‌شتربانی – شهرام شجاعي‌شترباني

ناشر: انتشارات آوای نور

چاپ: اول 1397

تعداد صفحه: 224

قیمت: 25000 تومان

معرفی کتاب:

تدریس هرروز کار پیچیده‌تری می‌شود و انجام مطلوب آن نیازمند دقیق‌ترین معیارهای عملکردی می‌باشد

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های دانش حرفه‌ای تدریس که مورد غفلت قرارگرفته است، دانش اخلاقی می‌باشد. آموزش معلمان و ارتقاء سیاست‌های آموزشی در افزایش شایستگی‌های آن‌ها نقش بسزایی دارد. اگرچه انواع دانش موردنیاز معلمان اهمیت زیادی دارد ولی در این خصوص محدودیتی وجود ندارد. از معلمان خواسته می‌شود که اطلاعات عمیق و جامع‌تری در مورد دانش محتوایی، چگونگی یادگیری و آموزش آن به کودکان کسب کنند. بااین‌حال، دانش اخلاقی موردنیاز معلمان در تربیت حرفه‌ای خود (در رابطه با شاگردان، همکاران) بی‌توجهی می‌شود.

در این کتاب مهم و جدید با‌عنوان معلم اخلاق‌مدار، الیزابت کمپبل بااقتدار کامل وارد قلمرو حساس دانش اخلاقی در تدریس می‌شود.

معلم اخلاقی هم انگیزه ایجاد می‌کند و هم چالش. این کتاب خواننده را به آینده امیدوارتر می‌سازد؛ چراکه معیارهای اخلاقی و رهنمود‌های عملی خوبی برای تشخیص درست و نادرست به معلمان فراهم می‌سازد. در اینجا نشان داده خواهد شد که چطور انجمن‌های آموزشی معلمان به تجزیه‌وتحلیل تجربیات موفقیت معلمان برای دست‌یابی به نتایج بهتر می‌پردازد تا آن‌ها بتوانند در خصوص معیارهای اخلاقی حرفه خود به توافق دست یابند.

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد