نام کتاب: پژوهش و نگارش علمی، با رویکردِ پایان­ نامه نویسی

تالیف: دکتر هادی پورشافعی

چاپ: اول 1393

تعداد صفحه:  440

قیمت: 25000 تومان

معرفی کتاب:

پژوهش علمی از خصیصه نظام یافتگی برای شناخت اصول و قواعد کلی حاکم بر روابط بین متغیّرها برخوردار است؛ یعنی فرایند بررسی علمی از یک نظم و قاعده تبعیّت می­کند. به همین دلیل باید مبتنی بر آموزش و یادگیری باشد. پژوهش با نگرش و باورعمیق به آن، آموزش درست و صحیح، انجام و اجرای قاعده مند آن می­تواند نتیجه دهد. انجام و ارائه نتایج پژوهش‌ها با کیفیّت بالا بر اساس اصول، معیارها و ضوابط علمی پژوهش، یک نیاز ضروری و اولویّت دار مجامع علمی و دانشگاهی است.

به این منظور، مخاطب کتاب حاضر، عمدتاً پژوهش­گران و نیز دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. اگرچه در این خصوص، کتاب‌های بی شماری نگارش شده و مؤلف در حدّ توان ازآنها بهره گرفته است، اما شیوه سازماندهی مطالب و مباحث این کتاب كه جنبه راهنمايي و هدایت كنندگي فرایند پژوهش و نگارش با رویکرد پایان­ نامه نویسی دارد، در یک سیر منطقی، با هدف افزایش کیفیّت پژوهش‌ها در پایان­نامه و رساله نویسی تألیف شده است و می­تواند دانشجو را در فرایند پژوهش تا حدی زیادی مستقل نماید.

کیفیّت پژوهش مستلزم انتخاب درست و سنجیده موضوع، اجرای هوشمندانه ، تدوین و نگارش هنرمندانه است؛ از این رو آگاهی از نحوه انتخاب موضوع و انتخاب روش (روش شناسی)، تحلیل و تفسیر نتایج و نیز کیفیّت نگارش پژوهش ضرورت دارد که در این کتاب به آن پرداخته شده است.

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد