نام کتاب: پژوهش و توسعه حرفه­ ای با  درس ­پژوهی (راهنمای عملِ اُستادان، معلمان مدارس و دانشجومعلمان)

تألیف: دکتر ابوالفضل بختیاری، دکتر حسن رحیمی، دکتر پوران خروشی

ناشر: انتشارات آوای نور

چاپ: اول 1399

تعداد صفحه: 224

قیمت: 50000 تومان

معرفی کتاب:

تغییر و تحولات سریع در “فرهنگِ آموزش” که عمدتاً متأثر از فناوری نوین اطلاعاتی _ ارتباطی و رویکردهای جهان کنونی است، “بهسازی و توسعه حرفه‌ای معلمان”، و بهبود فرآیند تدریس را بیش از پیش برای پژوهشگران، برنامه‌ریزان، آموزشگران و مربیان تربیتی ضروری کرده است.

همچنین، نظام‌های آموزشی پیشرو، ایده‌ها، الگوها و رویکردهای بسیاری برای اصلاح، بهسازی آموزش در مدرسه مطرح کرده و در کلاس‌های درس مورد استفاده قرار داده‌اند.

یکی از این رویکردها “درس‌پژوهی”، است. درس‌پژوهی را می‌توان الگویی عملی برای کارآمدتر کردن یادگیری و ارتقای فرآیند دانش و مهارت آموزش‌گری به حساب آورد.

لذا شناسایی مسائل کلاس ­درس و تدریس معلمان، شناخت مشکلات یادگیری دانش‌آموزشان، برای بهبود تدریس، کمک به یادگیری بهتر دانش‌آموزان و نیز تمرکز و توجه به اینکه دانش‌آموزان چگونه می‌اندیشند و چگونه یاد می‌گیرند و … از کارکردهای این الگو است.

این کتاب با ارائه مطالب کاربردی برای کمک به دانشجو معلمان، معلمان و استادانی که تمایل به گام نهادن در مسیر “درس‌پژوهی” دارند و علاقمند به تعمیق و گسترش نحوه‌ی کار با گروه‌های درس‌پژوه هستند، نگاشته شده است.

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد