نام کتاب: کاربرد آمار استنباطی پیشرفته در علوم رفتاری  (همراه CD آموزش نرم افزار spss)

تالیف: دکتر اميرحسين محمدداودي- فائزه حجتي

چاپ: چهارم 1400

تعداد صفحه: 312

قيمت: 120000 تومان

معرفی کتاب:

این کتاب به همراه یک CD آموزشی، پس از بیان کلیاتی درباره مفهوم آمار، آمار توصیفی و استنباطی و تفاوت آنها، به تفصیل به آموزش نحوه آزمون فرضیه و استنباط آماری (با استفاده از نرم افزار SPSS) می پردازد.

بخشی از پیشگفتار کتاب:

باپیشرفت علوم وگسترش تکنولوژی اهمیت استفاده ازروش‌های آماری به کمک نرم‌افزار درعلوم مختلف بیش ازپیش مورد توجه قرار گرفته است. امروزه ضرورت توجه به مباحث آمار در توسعه هر کشور وبخش‌های مختلف آن به اندازه‌ای است که مفاهیم اساسی آمار در برنامه ریزی درسی اکثر رشته های مختلف دانشگاهی جایگاهی اساسی دارد.

در نگارش کتاب کوشش شده است، ضمن حفظ اصالت علمی موضوع، مطالب، به زبان ساده و قابل فهم بیان گردد. طرح کلی کتاب که مشتمل بر 7 فصل است شامل بیان کلیات درباره مفاهیم اساسی و زیربنایی آمار به ویژه آمار استنباطی، آزمون فرض‌ها، بررسی آزمون‌های پارامتریک برای فرضیه‌های رابطه‌ای، بررسی آزمون‌های پارامتریک برای فرضیه‌های تفاوتی(مقایسه‌ای)، بررسی آزمون‌های ناپارامتریک برای فرضیه‌های رابطه‌ای، بررسی آزمون‌های ناپارامتریک برای فرضیه‌های تفاوتی ( مقایسه‌ای) می‌باشد. در هر یک از مباحث ابتدا مطلب مورد نظر تعریف و تشریح شده است. سپس فرمول محاسبه آن ارائه و سرانجام برای روشن‌تر شدن مباحث با یک مثال طرز محاسبه و کاربرد فرمول بیان شده است. در آخر هر فصل پرسش‌هایی درباره مطالب آن فصل به صورت تستی و تشریحی آورده شده است. لازم به ذکر است که در تهیه و تنظیم تست‌ها ملاک مورد نظر آزمون‌های معتبر دانشگاه های دولتی و آزاد در سال‌های گذشته بوده که این امر برای آمادگی دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بسیار مفید است. برای استفاده بهتر از مطالب این کتاب، CD آموزشی نرم‌افزار SPSS نیز ضمیمه گشته و  تلاش شده به زبانی شیوا و روان اجرای آزمون‌های آماری پارامتریک و ناپارامتریک را آموزش دهد. فصل هفتم کتاب به مبحث مدل‌یابی معادله ساختاری (SEM) اختصاص یافته است. در این فصل تلاش شده تا به صورتی کاربردی و روان مفاهیم، اصطلاحات، مفروضه‌ها، منطق استفاده و بررسی نتایج حاصل از این روش تشریح گردد.

سرانجام این کتاب که کتابی درسی است به کلیه دانشجویانی تقدیم می گردد که برای هر سئوالی، چندین پاسخ متفاوت قایلند

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد