نام کتاب: 101 داستان شفابخش برای کودکان و نوجوانان (کاربرد استعاره در درمان)

تالیف: جورج دابلیو بورنز

ترجمه: دکتر علی محمد نظری – ندا اسماعیلی ­فر – معصومه نیک رو- فهیمه پیرساقی – پایناز ابراهیمی

چاپ:  ششم 1402

تعداد صفحه: 488

قیمت: 415000 تومان

معرفی کتاب:

کودکان به دلایل زیادی عاشق داستان­ها و علاقه­ مند به یادگیری، آگاه شدن و کسب مهارت­های حل مساله از این طریق هستند. اولین سوالی که در این کتاب بررسی می شود این است که اگر قرار است داستان‌های یادگیری، سلامتی، شفابخشی و بهزیستی برای مراجعان خود تعریف کنیم، چگونه می­توانیم آن را به شیوه ای موثر و کمک کننده ارائه دهیم؟

در این کتاب، مهارت­ها و هنر به کاربردن حرفه­ ای داستان­های شفابخش در درمان کودکان و نوجوانان ارایه می شود. نیز سؤالاتی چون “چگونه ایده ­ی یک داستان در ذهن شکل می‌گیرد؟” “چگونه می­ توانم توجه کودک را به داستانم جلب کنم؟” ” از کجا منابع و مواد ساخت داستان­های مناسب را به دست می‌آورید؟ ” “چگونه می ­توانم یک داستان شفابخش موثر تعریف کنم؟”و … بررسی می گردند. به طور کلی به خواننده نشان داده می شود که چگونه می­ تواند به صورت موثری قصه بگوید، چگونه می­تواند استعاره ­های درمانی بسازد و از کجا می­تواند منابع داستان­های درمانی را پیدا کند.

این کتاب مجموعه­ای از ایده ­های داستانی را به درمانگران با­تجربه معرفی می­کند، که بر اساس آن می­توانند استعاره­های درمانی پرمعنی بسازند و همچنین تکنیک هایی برای به دست آوردن مهارت­ها، برقراری و بهبودبخشی ارتباطات در استعاره­درمانی ارایه شده است. اما برای استعاره­ درمانگران تازه ­کاری که در صدد کشف قابلیت­های استعاره­ درمانی هستند، این کتاب ضمن ارایه ­ی منبع غنی از داستان­های شفابخش، فرایند گام­به­گامی را به وجود می ­آورد که می­توان صرفنظر از زمینه­ ی نظریِ شخصی به راحتی و به سرعت از آن استفاده کرد. همچنین شما قادر خواهید بود که با یادگیری روش­های کاربرد استعاره ها، در هنر ارتباط درمانی و فرآیند تغییر و تسهیل نتایج، توانایی لازم را کسب کنید.

سایر آثار مؤلف/ مترجم در انتشارات آوای نور: 

101 داستان شفابخش برای کودکان و نوجوانان (کاربرد استعاره در درمان) / ترجمه دکتر علی محمد نظری دکتر علی محمد نظری – ندا اسماعیلی ­فر – معصومه نیک رو- فهیمه پیرساقی – پایناز ابراهیمی

فنون پیشرفته در مشاوره و روان درمانی  / ترجمه دکتر علی محمد نظری

مشاوره و درمان مسائل زن و شوهری  / ترجمه دکتر علی محمد نظری

چگونه خانواده ای شاد و سالم داشته باشیم / ترجمه دکتر علی محمد نظری

غلبه بر اضطراب به شیوه راه حل محور / ترجمه دکتر علی محمد نظری

بیست قانون و ابزار ساده برای ازدواجی عالی  / ترجمه دکتر علی محمد نظری

درمان مبتنی بر غنی سازی ارتباط  / ترجمه دکتر علی محمد نظری- معصومه نیک رو

هشت درس برای ازدواجی بانشاط  / ترجمه دکتر علی محمد نظری

بازی های فکری برای کودکان پیش دبستانی/ ترجمه دکتر علی محمد نظری

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد