نام کتاب: 40 گام همراهی مادر و کودک (شامل؛ بازی، تحرک، کاردستی و…)

تالیف و تدوین: الهه گلپایگانی- الهام حاج هاشمی- فاطمه کیهانی پور

عکاس مجموعه: فهیمه رشیدی

ناشر: آوای نور

چاپ: اول 1400

تعداد صفحه: 88

قیمت: 55000 تومان

معرفی کتاب:

اگر که میخواهیم “بهترین”، “خالص ترین” و “مؤثرترین” تجربه بازی را برای کودکانمان فراهم سازیم باید به کودکانمان باور داشته باشیم و به آنها اجازه دهیم در تعامل با محیط “آزادانه” در “امنیت” و “حمایت”، محیطشان را کشف کنند؛ دستکاری کنند، بسازند و علایق شان را پیگیری کنند…

این مجموعه با ارائه 40 گام همراهی با کودک، به معرفی فعالیت هایی لذت بخش، با استفاده از امکانات داخل خانه و حداقل هزینه پرداخته است و هم چنین با طراحی تخصص محور، فعالیت هایی مبتنی بر خلاقیت و افزایش مهارت های روانشناختی مورد نیاز برای رشد چندبعدی کودکان فراهم کرده است که مادران عزیز را برای پر کردن آگاهانه­ی زمانِ کودکیِ فرزندان شان یاری می کند.

افزایش تعامل کودک و والدین، مهارت های حسی حرکتی، قدرت بیان و ارتباط کلامی، مهارت دست ورزی، خلاقیت، دقت، تمرکز و رشد شناختی، انس با عناصر طبیعت از اهداف این مجموعه می باشد.

بخشی از مقدمه کتاب:

به در خواست مادران جوان و افرادی که خواهان تعامل های پرکیفیت با کودکان هستند، برآن شدیم تا با در نظر گرفتن ویژگی های روان شناختی کودکان سه تا هفت سال و مهارت ها و توانمندی های مورد نیاز ایشان و با هدف کاهش مصرف گرایی به معرفی بازی های قابل اجرا در خانه های آپارتمانی بپردازیم. بازی هایی که بدون نیاز به صرف هزینه های زیاد و با استفاده از وسایل ساده ی موجود در منزل و به صورت خلاقانه قابل اجرا باشند. با وجود دسترسی به اینترنت و فضای مجازی، بسیاری از والدین هم چنان برای انتخاب بازی با کودک دچار سردرگمی هستند که مجموعه حاضر به خاطر طبقه بندی موضوعی و عکس محور بودن تمام صفحات، امکان انتخاب بازی به همراه کودک از روی عکس ها را فراهم کرده و فرایند بازی را تسهیل می کند.

امروزه، وسایل بازی کودکان تنوع زیادی پیدا کرده است، اما تهیه این بازی ها و انجام آن ها توسط کودک، هرگز جایگزین بازی با والدین نمی شود، زیرا اثربخشی آموزش، محبت و عشقی که در بازی پدرو مادر با کودک وجود دارد، با هیچ گزینه دیگری قابل قیاس نیست و این نیاز کودک اگر به خوبی در دوران کودکی پاسخ داده شود،منجر به رشد بهتر مغز و یادگیری­های بعدی او شده و زمینه موفقیت او را در مراحل بعدی زندگی فراهم می کند. از طرفی بازی ها و فعالیت های تحرک آمیز در کودکان، باعث رشد عضلات و پرورش حواس او می گردند و با تقویت توانمندی های کودک او را در انجام کارها و وظایف آینده اش یاری می دهند. لذا در تهیه این مجموعه تلاش شده است تا بازی های متنوعی برای رشد چندجانبه ی کودک پیشنهاد شود که در ابتدای هر گام اهداف بازی مورد نظر به صورت خلاصه نوشته شده است.

کلیه حقوق مطالب این سایت متعلق به انتشارات آوای نور می باشد